STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Home / Oferta / Stomatologia Estetyczna

Stomatologia estetyczna
– czym jest?

W pewnym sensie stomatologia estetyczna jest określeniem umownym, którym można objąć praktycznie wszystkie dziedziny stomatologii. Czy będzie to ekstrakcja, wszczepienie implantów, czy leczenie kanałowe – wszelkie tego typu zabiegi mają jeden cel finalny: przywrócenie zdrowego i ładnego uśmiechu. Niemniej, istnieje pewna grupa zabiegów, które zasłużyły sobie na szczególne wyróżnienie pod tym kątem i – choć realizowane pod egidą medycyny – stanowią delikatny ukłon w kierunku tzw. branży Health & Beauty, kojarzonej bardziej z salonami urody. Są to m.in. zabiegi wybielania zębów, usuwanie kamienia nazębnego, czy też wykonywanie licówek.

Należy podkreślić, że medycyna nie ma i nigdy nie będzie mieć aspiracji, by przedkładać względy estetyczne ponad zdrowotne, ponieważ rolą medycyny jest w pierwszej kolejności troska o zdrowie Pacjenta. Warto jednak pamiętać przy tym, że NIE ISTNIEJE coś takiego, jak uroda bez zdrowia. Tam, gdzie nie ma zdrowia, tam uroda po prostu gaśnie. Dlatego też, jeśli istnieje możliwość, by kwestie estetyczne powierzyć specjalistom z dziedziny medycyny, to warto z niej skorzystać. Bo wówczas hasło ZDROWIE I URODA przestaje być tylko sloganem, a staje się faktem. Stomatologia estetyczna dba bowiem o urodę i kontroluje jednocześnie zdrowie.

wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna
– metody leczenia

Do najczęściej stosowanych zabiegów stomatologii estetycznej należą:

  • Usuwanie kamienia nazębnego – dobór konkretnej metody uzależniony jest od stanu zaawansowania narośniętego osadu. Problem kamienia nazębnego dotyczy w zasadzie wszystkich, choć w różnym stopniu. Duży wpływ na jego odkładanie mają takie czynniki, jak kawa, tytoń oraz dieta.
  • Wybielanie zębów – tu przede wszystkim należy podkreślić, że tylko stomatologiczne wybielanie zębów jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Różnego typu tzw. domowe sposoby mogą skutkować osłabieniem szkliwa, tkanki kostnej, a także chorobami dziąseł. Pamiętajmy: uroda musi iść w parze ze zdrowiem!
  • Wykonanie licówek (laminatów) – porcelanowych lub kompozytowych. Wiadomo, że własne zęby są najcenniejsze, choćby nawet nie były idealnie ładne. Nie ma sensu zastępować zdrowych zębów protezami, nawet najbielszymi i najrówniejszymi. Ale można poprawić jakość uśmiechu licówkami – cienkimi płytkami nazębnymi, które zasłonią to, co niedoskonałe i wyeksponują blask godny dywanów Hollywoodu!
wybielanie zębów
usuwanie kamienia
licówki

Stomatologia estetyczna – etapy leczenia

usuwanie kamienia nazębnego tlo

Badanie

Badanie wstępne i ocena stopnia
złożoności problemu.

wybielanie zębów 2

wybranie metody leczenia

Zaproponowanie Pacjentowi optymalnej w Jego przypadku metody leczenia

stomatologia etapy leczenia

Przygotowanie do przeprowadzenia zabiegu

Należy liczyć się z koniecznością doprowadzenia stanu jamy ustnej do pełnego porządku. Dotyczy to przede wszystkim wybielania oraz licówek.

etapy leczenia 4

Zabiegi

Przeprowadzenie zabiegu.

stomatologia estetyczna 5

kontrola

Wizyty kontrolne.

stomatologia estetyczna 6

Umów się na wizytę w Art Dental

stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna
– konsekwencje braku
leczenia

O ile usuwanie kamienia nazębnego jest trwale powiązane ze zdrowiem, gdyż kamień sprzyja rozwojowi próchnicy, o tyle rezygnacja z wybielania lub wykonania licówek nie wpływa bezpośrednio na stan zdrowia. Przynajmniej fizycznego, bo z psychicznym może być różnie, co dotyczy w szczególności osób wrażliwych. Jeżeli więc ktoś ma problemy z samoakceptacją, a źródłem tych problemów są mankamenty w uśmiechu, to powinien skonsultować się ze stomatologiem. Tego typu problemy – jeśli pozostawimy je nierozwiązane – mogą stopniowo osiągnąć nawet stadium depresji. Skorzystanie z oferty stomatologii estetycznej ma też tę zaletę, że staje się dodatkowym bodźcem do odwiedzenia stomatologa, a to zawsze procentuje kompleksową opieką i troską o zdrowy stan jamy ustnej.

W klinice Art Dental dbamy o zdrowie i urodę naszych Pacjentów!

 

stomatologia estetyczna

Umów się na wizytę w Art dental