STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA I PROFILAKTYKA

Home / Oferta / Stomatologia zachowawcza i profilaktyka
stomatologia zachowawcza, leczenie próchnicy

Leczenie próchnicy
we wczesnym stadium

Próchnica (a także wszelkie inne choroby jamy ustnej) jest procesem postępującym. Czas działa więc na niekorzyść Pacjenta. Z kolei szybkie zgłoszenie się do stomatologa, to cały pakiet korzyści:

  • szybsze leczenie;
  • mniej nieprzyjemnych doznań;
  • mniejsze koszty leczenia;
  • ochrona sąsiednich zębów.

Dlatego pamiętajmy: bagatelizowanie małych problemów powoduje duże problemy! Zdecydowanie lepiej jest umówić się na wizytę, gdy próchnica jest jeszcze w zarodku.

stomatologia zachowawcza, leczenie próchnicy
dentysta stomatolog radom

Regularne kontrole

Stomatologia zachowawcza (oraz oczywiście przestrzeganie higieny jamy ustnej) to najlepsza forma dbania o zęby, jaka tylko istnieje. Zdecydowanie wszystkim Pacjentom życzymy, aby ich wizyty u stomatologa ograniczały się wyłącznie do wizyt kontrolnych i ewentualnie drobnych ingerencji przy zaczątkach chorobowych. Warto tutaj też podkreślić, że istnieje całkiem spora grupa ludzi, których zęby są bardziej podatne na próchnicę i uszkodzenia. Decydują o tym takie czynniki, jak tryb życia, dieta, kawa, papierosy, alkohol, przebyte choroby, a także cechy wrodzone. Systematyczne kontrole u stomatologa sprawiają, że leczenie próchnicy ogranicza się wówczas do absolutnego minimum.

profilaktyka stomatolog

Kiedy zgłosić się
do stomatologa?

Najlepiej zrobić to OD RAZU, gdy tylko przydarzy nam się, że:

  • ukruszy się fragment zęba lub wypełnienia;
  • poczujemy krótkotrwały ból zęba podczas posiłku;
  • poczujemy nadwrażliwość zębów na ciepło lub zimno.

Nawet, jeśli mamy już zaplanowaną wizytę kontrolną za miesiąc lub dwa, nie warto czekać! Lepiej jest skontaktować się ze swoim lekarzem stomatologiem i sprawdzić, czy byłaby możliwość przyśpieszenia wizyty.

Art Dental – stomatologia zachowawcza i leczenie próchnicy w zarodku. Profilaktyka opłaca się bardziej, niż wstawianie nowych zębów!

stomatologia zachowawcza, leczenie próchnicy

Umów się na wizytę w Art dental