tomografia komputerowa zębow

Tomografia komputerowa zębów

Home / Oferta / Tomografia komputerowa zębów
tomograf komputerowy zębów

TOMOGRAFIA ZĘBÓW Dla Pacjenta:

Klinika Art Dental dysponuje własnym tomografem komputerowym do wykonywania precyzyjnej diagnostyki obrazowej. Jest to w wielu przypadkach niezbędne do prawidłowego wyboru właściwej formy leczenia. Tomografia komputerowa zębów ma szczególne znaczenie w ortodoncji, endodoncji, protetyce oraz w sytuacjach, gdy mamy podejrzenie występowania ukrytych schorzeń. Dzięki diagnostyce obrazowej można dokładnie określić zarówno charakter, jak i rozmiar schorzenia, a to zwykle jest kluczem do osiągnięcia pełnego sukcesu w leczeniu stomatologicznym. 

Dzięki temu, że posiadamy własne urządzenie, nasi Pacjenci nie muszą być odsyłani do innych placówek medycznych w celu wykonania tomografii. Jest to niewątpliwie oszczędność zarówno czasu, jak i stresu, a komfort naszych Pacjentów jest dla nas wartością nadrzędną.

tomograf komputerowy zębów
tomograf tomografia komputerowa zębów
zdjęcie tomografia komputerowa zębów

Dla gabinetów stomatologicznych:

Tomograf komputerowy, którym dysponujemy, to model CS 8100 SC 3D z modułem obrazowania cefalometrycznego. Zapewnia maksymalną głębię ostrości w badaniach takich jak:

  • zdjęcia fragmentaryczne,
  • projekcje stawów skroniowo-żuchwowych i zatok,
  • zdjęcia skrzydłowo-zgryzowe.

Posiada funkcję równoległych skanów warstwowych, umożliwiających określenie położenia zębów nadliczbowych i zatrzymanych, a także określenie relacji korzenia i wyrostka zębowego.

Tomograf CS 8100 SC 3D charakteryzuje się wyjątkowo krótkim czasem badania 3D, a współpracujące z nim oprogramowanie pozwala m.in. precyzyjnie zaplanować zabiegi implantologiczne. Urządzenie zapewnia ponadto:

  • możliwość wykonywania cyfrowych wycisków CAD/CAM,
  • ortodontyczne zdjęcia boczne,
  • szybkie skanowanie cefalometryczne,
  • dokładną wizualizację struktur,
  • automatyczną analizę ortodontyczną.

Zapraszamy serdecznie gabinety stomatologiczne do współpracy!

Umów się na wizytę w Art dental